wydarzenia bieżące

 
  kalendarium  
  Diecezja  
Archidiecezja  
Episkopat  
Abp J. Michalik  
eKAI  
  Stolica Apostolska  
  Msze św. w okolicy  

 
 

 

 

 

W Y D A R Z E N I A

24 23 22 21  20  »

29 marca 2014 odbyły sie w Nienaszowie rozgrywki dekanalne ministrantów w piłce halowej. Z naszej parafii udział wzięły dwie drużyny: ze szkoły podstawowej i z gimnazjum.

więcej zdjęć »


26 marca 2014 gościliśmy w naszej parafii Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolitę Lwowskiego, którzy przewodniczył uroczystej Eucharystii. Przez 9 lat był on sekretarzem Ojca Świętego Jana Pawła II. Ksiądz Arcybiskup podarował do naszego kościoła relikwie Błogosławionego Papieża. Uroczystość ta jest naszym duchowym przygotowaniem do Jego kanonizacji.

więcej zdjęć »


25 marca 2014 w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w którym obchodzony jest Dzień Świętości Życia, parafianie podjęli modlitwę w intencji nienarodzonych dzieci w ramach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. "Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. Należy zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja, nie należy jednak pomijać innych momentów i aspektów życia, które trzeba każdorazowo starannie rozważyć w kontekście zmieniającej się sytuacji historycznej” (bł. Jan Paweł II)

 

 


24 marca 2014 rozpoczęły sie rekolekcje wielkopostne parafialne i szkolne, które prowadzi ks. Paweł Wójcik z Gorlic.

więcej zdjęć »


19 marca 2014 podczas ostatniego Zebrania Plenarnego Episkopatu Polski wprowadzono nową wersję czwartego przykazania kościelnego. Do uchwały dołączono załącznik z wykładnią.

 

PIĘĆ PRZYKAZAŃ KOŚCIELNYCH:

1. W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.

2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty.

3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.

4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.

5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

zobacz załącznik »


9 marca 2014 rusza akcja Caritas, podczas której w czasie Wielkiego Postu zbierane będą ofiary do skarbonek. Szkolne Koło Caritas rozprowadza baranki i okolicznościowe paschałki z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II. Dochód przeznaczony będzie na działalność rzeszowskiej Caritas.


5 marca 2014 środą popielcową rozpoczynamy Wielki Post - czas modlitwy, pokuty, pracy nad sobą i uczynków miłosierdzia wobec innych.

"Duch Święty, dzięki któremu jesteśmy „jakby ubodzy, a jednak wzbogacający wielu, jako ci, którzy nic nie mają, a posiadają wszystko” (2 Kor 6,10), niech utwierdza nas w tych postanowieniach, niech umacnia w nas wrażliwość na ludzką nędzę i poczucie odpowiedzialności, abyśmy stawali się miłosierni i spełniali czyny miłosierdzia. W tej intencji będę się modlił, aby każdy wierzący i każda społeczność kościelna mogli owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu, proszę was też o modlitwę za mnie. Niech Chrystus wam błogosławi, a Matka Boża ma was w swojej opiece". (papież Franciszek)

zobacz całość »


4 marca 2014 przy klasztorze Ojców Franciszkanów w Jaśle odbył się drugi etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.  Wzięło w nim udział troje uczniów naszego gimnazjum.

więcej zdjęć »


2 marca 2014 rozpoczyna się 47. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych. Dobrym postanowieniom sprzyja czas Wielkiego Postu, który rozpocznie się w najbliż-szą Środę. Tegoroczne hasło brzmi: „Kochająca matka zawsze trzeźwa”.

Logo: w samym centrum koła znajduje się symbolicznie przedstawiona rodzina: rodzice i dzieci trzymając się za ręce, tworzą jakby obraz zapisu czynności bioelektrycznej serca.

 

 


28 lutego 2014 to dzień postu i modlitwy w intencji Ukrainy. „Prosimy dobrego Boga, aby to wezwanie do modlitewnej solidarności zaowocowało rozwiązaniem pokojowym tego dramatycz-nego konfliktu. Naszą brater-ską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary, a rodzinom poległych pragniemy wyrażać słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci” (KEP)

 

 


11 lutego 2014 obchodziliśmy Dzień Chorego. Chorzy i starsi wzięli udział we Mszy Świętej połączonej z udzieleniem sakramentu namaszczenia i błogosławieństwem Najświęt-szym Sakramentem.

„Po tym poznaliśmy miłość, że On oddał za nas życie swoje. My także winniśmy oddać życie za braci (1 J 3,16). Kiedy z czułością zbliżamy się do tych, którzy potrzebują opieki, wnosimy nadzieję i uśmiech Boga w sprzeczności świata. Kiedy wielkoduszne oddanie innym staje się stylem naszego działania, robimy miejsce dla Serca Chrystusa i zostajemy przez nie ogrzani, a tym samym przyczyniamy się do nadejścia królestwa Bożego".

(papież Franciszek)

 

 


9 lutego 2014 poświęcony został w Grabiu nowy obraz św. Michała Archanioła namalowany przez artystę Mieczysława Burdę.

 

 

 

 

 

 

 

 


6 lutego 2014 już po raz drugi odbył się szkolny konkurs kolęd, w którym udział wzięli uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

więcej zdjęć »


17 stycznia 2014 z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka odbyła się w szkole uroczysta akademia połączona z jasełkami w wykonaniu dzieci z klas 0 i I oraz młodzieży z gimnazjum.

więcej zdjęć »


12 stycznia 2014 w ramach Tradycyjnego Podkarpackiego Kolędowania, w cerkwi w Krempnej odbyło się wspólne śpiewanie kolęd odnalezionych na terenie Podkarpacia. Wystąpił Zespół Muzyki Dawnej "Vox Angeli" z Rzeszowa.

więcej zdjęć »


25 grudnia 2013 świętujemy Boże Narodzenie. „Jezus jest Miłością, która stała się ciałem. Jest nie tylko nauczycielem mądrości, nie jest jakimś ideałem, do którego dążymy i wiemy, że jesteśmy od Niego nieubłaganie dalecy, ale jest sensem życia i historii, który rozbił swój namiot pośród nas" (papież Franciszek).

Zobacz świąteczny wystrój naszych kościołów:

Krempna »

Kotań »

Grab »


20 grudnia 2013 w ostatnim przedświątecznym dniu nauki odbyła się szkolna wigilia.

więcej zdjęć »


16 grudnia 2013 rozpoczęliśmy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Modlimy się o pełne wiary przeżycie Bożego Narodzenia oraz za dzieci, młodzież i matki.

O, Dziecię Jezus, uciekam się do Ciebie i błagam Cię przez wstawiennictwo Twej Świętej Matki, wspieraj mnie w tej potrzebie, którą Ci dziś przedstawiam, gdyż wierzę mocno, że jako Bóg możesz wszystko uczynić!


15 grudnia 2013. Po raz dwudziesty  na wigilijnych stołach w naszych domach zapłoną świece Caritas. „Rozjaśnij dzieciom przyszłość” to hasło tegorocznego Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W ciągu 20 lat setki tysięcy dzieci mogły dzięki temu wyjechać na wakacje, otrzymać wyżywienie czy zwiększyć swoje szanse w edukacji. Wigilijna Świeca Caritas dzięki swojej popularności stała się obok opłatka i choinki nieodłączną częścią polskiej tradycji świątecznej.


24 23 22 21  20  »

aktualności  |  ogłoszenia  |  historia  |  patronowie  |  grupy  |  okolice  |  ciekawe strony  |  fotogaleria

 
       
     
   

© Achim 2009